Niepowtarzalne i niezwykłe wyposażenie aut – na co zwrócić uwagę?

zepcars
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Akcesoria samochodowe to dla wielu osób niezwykle ważne elementy, które sprawiają, że podróż jest przyjemniejsza. Nad czym warto się zastanowić?

Ciekawe i przydatne akcesoria samochodowe są w stanie sprawić, że nasz samochód stanie się o wiele wygodniejszy, a użytkowanie go będzie o wiele przyjemniejszym doświadczeniem. Jeżeli przeszukamy katalogi sklepów motoryzacyjnych, bez problemu natrafimy na intrygujące rozszerzenia, dzięki którym będziemy w stanie zwiększyć użyteczność naszych pojazdów.

Wśród gąszczu mniej lub bardziej przydatnych rzeczy jesteśmy jednak w stanie znaleźć dodatki dość zaawansowane albo wyjątkowo praktyczne, po których kupnie nie będziemy już w stanie wyobrazić sobie jazdy autem bez nich. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze akcesoriów do swoich czterech kółek?

Uchwyt samochodowy do telefonu

Jest to bez wątpienia jeden z najczęściej wybieranych aktualnie dodatków. Smartfon, mimo że nie możemy rzecz jasna używać go podczas jazdy, może być w naszym aucie bardzo przydatnym narzędziem. Poza odtwarzaniem muzyki czy możliwością przeprowadzania rozmów może też na przykład służyć nam jako nawigacja. Jak jej jednak używać, gdy przecież nie możemy ciągle patrzeć w telefon i odwracać wzrok od jezdni? Na przykład możemy… patrzeć w telefon i nie odrywać wzroku od jezdni!

Uchwyty samochodowe do telefonów bardzo pomagają między innymi właśnie w korzystaniu z naszego urządzenia jako GPS-a. Montaż jest bardzo prosty i nieinwazyjny – najczęściej uchwyty mocuje się albo na kratkach wentylacyjnych, albo na przyssawce po wewnętrznej stronie szyby. Dzięki temu pole widzenia kierowcy nie jest zaburzone, a zerknięcie na nawigację w telefonie nie sprawi, że nie będziemy w stanie zareagować na to, co dzieje się aktualnie na drodze.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez www.luxtrade.pl (@luxtradepl)

Zestaw głośnomówiący do rozmów telefonicznych

Kolejne akcesorium powiązane z wszędobylskimi telefonami. Telefon dzwoniący podczas jazdy nie tylko sprawia, że musimy odwrócić wzrok od jezdni, by móc odebrać lub odrzucić połączenie, ale także często zabiera nam jedną rękę podczas kierowania autem. Idealnym rozwiązaniem, które zwiększa wygodę oraz bezpieczeństwo nasze i innych, jest zestaw głośnomówiący lub specjalna słuchawka.

Po połączeniu się z telefonem za pośrednictwem Bluetooth możemy jednym kliknięciem odebrać lub odrzucić połączenie, a także rozmawiać przez telefon, mając do dyspozycji obie ręce. To nie tylko opcja wygodna, ale także wyjątkowo bezpieczna.

Wideorejestrator

Od wielu lat w sieci królują kompilacje filmów, które mają na celu piętnowanie kuriozalnych sytuacji na drogach lub pokazywanie akcji piratów drogowych. Do nagrywania takich zdarzeń najczęściej używa się niezwykle przydatnych wideorejestratorów.

Za niewielki koszt możemy zdobyć urządzenie, które jest w stanie nagrywać wszystko to, co dzieje się przed nami i zapisywać sytuacje awaryjne. Poza wyłapywaniem wyjątkowo niebezpiecznych sytuacji taki wideorejestrator może być niezwykle przydatnym dowodem, gdy na przykład podjęta zostanie próba wymuszenia na nas ubezpieczenia, przykładowo przy celowym hamowaniu. Z wideorejestratorem udowodnienie naszej niewinności będzie o wiele prostsze.

Zdj. główne: Tyler Clemmensen/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zastosowanie blokad parkingowych w poprawie bezpieczeństwa na terenie prywatnym
Zastosowanie blokad parkingowych w poprawie bezpieczeństwa na terenie prywatnym
Dowiedz się, jak blokady parkingowe mogą zwiększyć bezpieczeństwo Twojego prywatnego terenu. Czytaj dalej i poznaj praktyczne zastosowania tych narzędzi.
/