Lamborghini oficjalnie potwierdziło: to koniec kultowego modelu Aventador!

Chociaż Lamborghini przymierzało się do tego kroku już od dłuższego czasu, to dopiero teraz firma postanowiła oficjalnie zakończyć produkcję kultowego wśród fanów motoryzacji modelu Aventador. Pierwotnie firma planowała zrezygnować z tego modelu początkiem 2022 roku.

Ostatnia sztuka zjechała z hali montażowej – tym razem naprawdę

Kilka dni temu marka Lamborghini, produkująca cywilne supersamochody potwierdziła, że kończy produkcję modelu Aventador. Pojazd zaprezentowany został 28 lutego 2011 roku, co oznacza, że na rynku dostępny był przez 11 lat! Aventador napędzany był silnikiem V12, charakteryzującym się rozwarciem cylindrów na poziomie 60 stopni oraz pojemnością dokładnie 6498 cm³. Jego moc sięgała nawet 770 KM w wersji Aventador SVJ. Od momentu rozpoczęcia produkcji Lamborghini sprzedało prawie 11 500 sztuk modelu Aventador.

Żródło: thenewsmarket.com

Firma wznowiła produkcję po katastrofie transportowca Felicity Ace

Ostatni Lamborghini Aventador miał zjechać z hali początkiem tego roku, jednak firma postanowiła przedłużyć produkcję o kilka miesięcy. Decyzja ta była związana z katastrofą transportowca Felicity Ace, która miała miejsce 16 lutego tego roku. W ładowni statku wybuchł pożar, który doszczętnie zniszczył przewożone pojazdy grupy Volkswagen. Łącznie transportowanych było 3965 nowych aut, w tym Audi, Porsche, Bentley czy właśnie Lamborghini.

Zdj. główne: Adrian Newell/pexels.com

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.