Badanie: czym kierują się kobiety wybierając cztery kółka?

Jak wskazują najnowsze badania, kolor lakieru jest najbardziej nieistotnym elementem potencjalnego nabytku. Na pierwszym miejscu plasują się przede wszystkim pieniądze. Dalej, kobiety częściej wybierają SUV-y i Crossovery. Jakie inne wnioski możemy wyciągnąć z badania platformy Carsmile?

Posiłkując się danymi badania przeprowadzonego przez platformę Carsmile możemy stwierdzić, że najbardziej istotny jest koszt miesięcznego utrzymania czterech kółek. Jak komentuje Michał Knitter, wiceprezes Carsmile – Auto musi mieścić się w założonym budżecie, również jeśli chodzi o koszt paliwa. Musi być bezawaryjne i bezpieczne. Nie ma znaczenia, jaka to marka czy model.

Najpopularniejszym rozwiązaniem finansowym wśród płci pięknej jest wynajem (42%), z kolei najmniej – leasing (16%). Jeśli zaś chodzi o zakup za gotówkę lub kredyt jest to analogicznie – 23% i 19%.

Poza preferencjami finansowymi, aż 8 na 10 kobiet biorących udział w badaniu wybrałoby SUV-a lub Crossovera. Główną przyczyną wydaje się być poczucie większego bezpieczeństwa i widoczności na drodze.

(Photo by Matthew Henry on Unsplash)

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.